دستان ماهر

قهوه آمریکانو چیست و روش دم‌آوری

قهوه آمریکانو چیست با روش دم آوری
قهوه آمریکانو چیست با روش دم آوری

 قهوه آمریکانو، یکی از انواع قهوه‌های اسپرسو است که از ترکیب یک یا دو شات قهوه اسپرسو و حجم زیاد آب داغ آماده می‌شود که در ظاهر شباهت زیادی به قهوه‌های دمی دارد ولی طعم قهوه آمریکانو کمی متفاوت‌تر و تلخ‌تر از قهوه‌دمی است.

قهوه آمریکانو چیست؟

همه جا گفته می‌شود که تاریخچه نوشیدنی آمریکانو به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد، سربازان آمریکایی علاقه‌ای به اسپرسو نداشتند به همین دلیل آب داغ را به اسپرسو اضافه کردند تا تلخی اسپرسو کم شود و نوشیدنی رقیق‌تر داشته باشند.

روش دم‌آوری قهوه آمریکانو چگونه است؟

آمریکانو، یکی از انواع قهوه است که از ترکیب آب داغ و اسپرسو درست می‌شود که طعمی ملایم‌تر و رقیق‌تری از اسپرسو دارد.

مواد لازم برای طرز تهیه آمریکانو

  • یک شات اسپرسو 
  • آب داغ

آمریکانو از ترکیب آب داغ با اسپرسو درست می‌شود. نسبت ترکیب آمریکانو به‌طور معمول یک یا دو شات اسپرسو (۳۰ الی ۶۰ سی سی اسپرسو) و دو برابر حجم قهوه آب داغ است البته همه چیز بستگی به ذائقه شما دارد. برای کم کردن میزان سنگینی قهوه اسپرسو، می‌توانیم میزان آب داغ را بیشتر بریزیم.

در هوای گرم تابستانی ترجیح همه ما نوشیدن قهوه‌ای خنک است و قطعا آیس آمریکانو انتخاب بهتری خواهد بود. اسپرسو را آماده کنید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا خنک شود. درون یک فنجان، آب و یخ بریزید و به آن اسپرسوی خنک شده را اضافه کنید، به همین سادگی. 

برای تهیه قهوه آمریکانو چه قهوه‌ای بخریم؟

همون طور که گفتیم قهوه آمریکانو از نوشیدنی‌های بر پایه اسپرسو است. در اصل اسپرسو به روش عصاره‌گیری قهوه گفته می‌شود. زمانی که آب داغ با فشار از میان پودر قهوه عبور می‌کند؛ عصاره‌گیری اتفاق می‌افتد. قهوه مناسب برای اسپرسو معمولا آسیابی درشت‌تر از قهوه ترک و ریزتر از قهوه فرانسه دارد و برای دم‌آوری آن به دستگاه اسپرسوساز یا موکاپات نیاز دارید.

پودر قهوه اسپرسو دیسترو با ترکیب مهارت دستان ماهر و دانه‌های دستچین شده از بهترین مزارع قهوه نوشیدنی با رایحه مطلوب قهوه، بافت و کرمای اسپرسو در دستان ماهر شماست.

coffeebeans-icon

اگر عاشق دنیای قهوه هستید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره قهوه آمریکانو

قهوه آمریکانو یک نوع قهوه است که با اضافه کردن آب جوش به اسپرسو آماده می‌شود و به همین دلیل طعمی رقیق‌تر از اسپرسو دارد.

اسپرسو پایه اصلی قهوه آمریکانو است.

نوشته های مشابه