دنیای قهوه

باریستا کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

باریستا کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

قهوه و قهوه‌نوشی در دوره معاصر به یک رسم و هنر تبدیل شده که در کنارش مشاغل و حرفه‌های گوناگونی با شرح وظایف مشخص و توانایی‌های خاص هم ایجاد شده است. قهوه صرفا یک نوشیدنی نیست؛ هنر و علم قهوه‌سازی در دنیای مدرن به یکی از مهم‌ترین فرهنگ‌های جوامع تبدیل شده و در این میان نقش باریستا به عنوان فردی ماهر در زمینه قهوه غیرقابل انکار است.

باریستا نقش مهمی در جذب و رضایت مشتری‌ها دارد و فردی است که با تکیه بر دانش فنی، سلیقه و هنر فردی و شناخت درست از کیفیت و کارکرد هر کدام از انواع قهوه، می‌تواند یک فنجان قهوه را به تجربه‌ای لذت‌بخش برای بقیه افراد تبدیل کنند. نقش باریستا به قدری در سال‌های اخیر پررنگ و مهم شده که هر سال مسابقات جهانی باریستا برای انتخاب بهترین باریستا برگذار می‌شود. مسابقات جهانی باریستا یک رقابت بین‌المللی برای انتخاب قهرمان جهانی باریستا است و سالانه باریستاهای زیادی از سراسر جهان به رقابت می‌پردازند.

می‌دانید که می‌توانید با خیالی راحت از دیسترو که با دستانی ماهر پودر و دانه قهوه باکیفیت را عرضه می‌کند، تهیه کنید و خودتان در خانه باریستای خودتان شوید یا می‌توانید در کافه دنج و زیبای دیسترو، ساعاتی را به معاشرت با دوستان و لذت بردن از نوشیدن فنجانی قهوه سپری کنید

باریستا کیست؟

یک باریستا در هنر تهیه و ارائه نوشیدنی‌های بر پایه قهوه تخصص دارد. باریستاها در کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها به صورت تخصصی کار می‌کنند و نقش آنها فراتر از تهیه یک فنجان قهوه است. آنها درک عمیقی از دانه‌های قهوه، روش‌های دم کردن و علم ایجاد طعم از این دانه‌های جادویی را دارند. آنها دانش و مهارت لازم برای تولید انواع نوشیدنی های قهوه محور، از اسپرسو گرفته تا لاته و ماکیاتو دارند و کافه‌ها برای جلب توجه مشتری به آنها مراجعه می‌کنند.

باریستاها مسئول اطمینان از کیفیت و قوام نوشیدنی‌های قهوه محور هستند و دانه‌های قهوه را با دقت تمام باید آسیاب و اندازه‌گیری کنند و به صورت ماهرانه و کارآزموده از دستگاه اسپرسو و سایر تجهیزات قهوه‌ساز استفاده می‌کنند. آنها همچنین دارای ذوق هنری هستند و با ریختن شیر با بخار جوش آمده، روی شات‌های اسپرسو طرح‌های هنرمندانه خلق می‌کنند که یکی از جذابیت‌های کار آنها به حساب می‌آید. لاته آرت یا همان هنر قهوه لاته امروز یکی از موضوعاتی است که باریستاها را به رقابت وا می‌دارد و علاوه بر این با این هنر می‌توانند مشتری‌های زیادی را جذب کنند و برای مثال مشتری‌ها با سفارش طرحی مخصوص خودشان از این هنر باریستاها لذت ببرند

باریستا کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

وظایف یک باریستا چیست

باریستاها نقش مهمی در صنعت قهوه ایفا می‌کنند و دانش، مهارت و اشتیاق و هنرشان را در فنجان قهوه ترکیب می‌کنند تا تجربه به یادماندنی برای مشتری‌ها فراهم کنند.

اما شرح ظایف و مسئولیت‌های یک باریستا چیست؟

  • تهیه قهوه: مسئولیت مهم یک باریستا تهیه ماهرانه طیف گسترده‌ای از نوشیدنی‌های قهوه مانند اسپرسو، کاپوچینو، لاته، ماکیاتو و … است. این کار شامل آسیاب کردن دانه‌های قهوه برای هر نوع از نوشیدنی، اندازه‌گیری مقدار مناسب پودر قهوه و قراردادن آنها در پورتافیلتر است. یک باریستا باید دانش و درک درست و دقیقی از زمان استخراج، دمای آب و فشار داشته باشد تا از کیفیت و طعم مطلوب نوشیدنی اطمینان حاصل کند.
  • عملکرد دستگاه اسپرسوساز: باریستاها وظیفه راه‌اندازی و نگهداری دستگاه‌های اسپرسوساز را برعهده دارند. این وظیفه شامل نظارت بر سطح آب، تنظیمات آسیاب و اطمینان از قهوه‌گیری مناسب است. باریستاها باید اطلاعات کاملی از ویژگی و عملکرد دستگاه داشته باشند تا شات‌های اسپرسو ثابت و با کیفیت باشند. تمیزکردن، رسوب‌زدایی و نگهداری از دستگاه و تجهیزات از وظایف ضروری آنها است.
  • خدمات به مشتری ها: باریستاها خدمات عالی و دقیقی باید به مشتری ها ارائه دهند. آنها با رفتاری دوستانه و گرم از مشتری‌ها استقبال می‌کنند و سفارش‌ها را دقیق می‌گیرند و براساس ترجیح مشتری به آنها خدمات ارائه می‌دهند. باریستاها باید مهارت‌های ارتباطی خوبی برای تعامل با مشتری و پاسخگویی به سوالات و سفارش‌‌های آنها داشته باشند.
  • دانش به‌روزرسانی منو: باریستاها در بسیاری از موارد باید در به‌روزرسانی منو مهارت داشته باشند. آنها باید درک و شناخت درستی از سلیقه عمومی جامعه و دانه‌های قهوه داشته باشند و مشخصات و نحوه دم‌آوری قهوه را هم به خوبی بلد باشند. آنها می‌توانند به توسعه منو کمک کنند و نوشیدنی‌های تخصصی جدید یا فصلی را برای بهبود تجربه مشتری به منو اضافه کنند.
  • یادگیری بی‌وقفه: برای برتری در این شغل، مهم است که از پیشرفت صنعت، تکنیک‌های جدید دم کردن و دستگاه‌های جدید رُست قهوه اطلاع داشت. باریستاها باید مدام در کارگاه‌های آموزشی و جلسات و رویدادهای مربوط به قهوه شرکت کنند تا دانش خود را گسترش دهند،  مهارتشان را اصلاح کنند و با دنیای جدید آشنا شوند.

مطلب پیشنهادی: واژه‌شناسی قهوه

انواع باریستاها

در دنیای مدرن که هر جنبه‌ای از هر شغلی باید تخصص مخصوص خود را داشته باشد، در دنیای باریستاها هم به همین شکل کار جلو می‌رود. انواع مختلفی از باریستا هستند که در چیزی تخصص دارند. البته آنها می‌توانند در یک کافی‌شاپ به همه این تخصص‌ها رسیدگی کنند و این دسته‌بندی سختگیرانه نیست و بسیاری از باریستاها ترکیبی از مهارت‌ها و تخصص‌های زیر را هم می‌توانند داشته باشند.

  • اسپرسو باریستا: یک اسپرسو باریستا در تولید نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو تخصص دارد. آنها شناخت درست و عمیقی از فرایند استخراج اسپرسو، آسیاب کردن و شات‌های آن دارند.
  • باریستای تخصصی: یک باریستای تخصصی بر ایجاد و خلق نوشیدنی‌های منحصربه‌فرد و خلاقانه تمرکز دارد. آنها طعم‌ها، مواد تشکیل‌دهنده و تکنیک‌های مختلف و نوآورانه قهوه را امتحان می‌کنند و می‌توانند نوشیدنی و معجون‌های شخصی خود را خلق کنند و به نام خود بزنند.
  • باریستای لاته آرت: لاته در دنیای قهوه اهمیت زیادی دارد. این  نوع از قهوه ترکیب زیبایی از هنر و قهوه محسوب می‌شود و یک باریستای لاته آرت دارای مهارت‌هایی استثنایی در ایجاد طرح‌های زیبا و پیچیده بر سطح نوشیدنی لاته است. آنها از هنر خود برای ریختن و طراحی روی قهوه استفاده می‌کنند و الگوها و آثار هنری به وجود می‌آورند که جذابیت زیبایی‌شناسی نوشیدنی ها را دوچندان می‌کند.
  • باریستاهای قهوه دمی: این نوع از باریستا در نوشیدنی‌های دمی مانند فرنچ پرس و قهوه ترک تخصص دارند. آنها تکنیک های مختلف دم‌آوری قهوه را به خوبی بلد هستند و درباره دمای آب، زمان استخراج قهوه،  و نسبت قهوه به آب اطلاعات کافی دارند و می‌دانند برای هر نوع از قهوه چه میزان پودر و آب لازم است.
  • باریستای مربی: این باریستا مسئول آموزش و تعلیم باریستاهای جدید است. آنها در مورد تکنیک‌های قهوه و عملکرد تجهیزات، خدمات مشتری و دانش قهوه به بقیه آموزش می‌دهند و نقش مهمی در حفظ استانداردهای باریستاها دارند
باریستا کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

جمع‌بندی

باریستاها نقشی مهم و اساسی در جلب مشتری‌ها دارند. بسیاری از باریستاها مشتری‌های قدیمی خود را با تغییر مکان با خود می‌برند و بسیاری از مشتری‌ها صرفا برای یک باریستای خاص به کافه‌ای رفت و آمد می‌کنند. مهم است باریستاها مدام خود را در معرض آموزش قرار دهند و با شرکت در کلاس‌ها و کارگاه‌ها آموزشی دانش خود را به ‌روز نگه دارند. این شغل در دنیای مدرن رو به پیشرفت است و به تخصصی غیرقابل جایگزین تبدیل شده است.

این شغل در هرکجای دنیا به درد می‌خورد و برای یک باریستای حرفه‌ای در هر کشور و هر نقطه‌ای از جهان کار و حرفه پیدا می‌شود.

coffeebeans-icon

اگر عاشق دنیای قهوه هستید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره باریستا

بله قطعا برای اینکه یک باریستای حرفه‌ای شوید، نیاز به آموزش حرفه‌ای دارید و صرفا با تمرین با دستگاه‌های خانگی نمی‌توان باریستای حرفه‌ای شد.

مهم‌ترین وظیفه یک باریستا تهیه قهوه و نوشیدنی‌ها گرم منوی کافه به صورت حرفه‌ای و تخصصی است.