دنیای قهوه

انواع پودر قهوه

انواع قهوه

با آسیاب کردن دانه‌های قهوه شما می‌توانید انواع پودر قهوه را آماده کنید. دانه‌های قهوه با درجه‌های مختلف و متناسب با نوع دستگاه دم‌آوری آسیاب می‌شوند. پودر قهوه نمونه‌های مختلفی دارد تا افراد بتوانند متناسب با ذائقه خود انتخاب را انجام دهند. هر چه پودر قهوه خالص‌تر باشد نوشیدنی که تهیه می‌کنید غلظت و عطر و طعم بهتری خواهد داشت. در انتخاب این پودر باید به تازه بودن آن توجه کنید چون در عطر و طعم نوشیدنی تاثیر بسزایی دارد. در این مطلب از سایت دیسترو قصد داریم تا شما را با انواع پودر قهوه آشنا کنیم.

آشنایی با نمونه‌های مختلف پودر قهوه

پودر قهوه از نظر دم کردن، نوع دانه و نوع فرآوری نمونه‌های مختلفی دارد‌ که شما می‌توانید متناسب با ذائقه و نیاز خود انتخاب را انجام دهید. از نمونه‌های پرطرفدار و پر فروش پودر قهوه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

پودر قهوه ترک

 این پودر نرم به وسیله قهوه جوش جزوه تهیه می‌شود و پس از آماده شدن کف روی فنجان مشاهده می‌شود و مقداری لرد در ته فنجان قرار می‌گیرد. نحوه درست کردن این قهوه متفاوت است و اغلب در جزوه با آب ترکیب می‌شود.

پودر قهوه فرانسه

 قهوه فرانسه بافت زبرتری دارد چون با درجه بالاتر آسیاب می‌شود. این پودر قهوه‌ای رقیق دارد که در فنجان‌های بزرگ هم سرو می‌شود. کافئین این محصول از نمونه اسپرسو کمتر است‌. برای تهیه این قهوه نیاز به دستگاه قهوه‌ساز دارید تا به خوبی عصاره‌گیری شود. روی فنجان این قهوه هیچ کفی مشاهده نمی‌شود. آسان‌ترین روش دم کردن قهوه به این نمونه تعلق می‌گیرد.

پودر قهوه اسپرسو

این پودر برای تهیه یک قهوه غلیظ مورد استفاده قرار می‌گیرد. محبوبیت این محصول به دلیل اثرگذاری سریع آن روی بدن و غلظت زیاد آن است. به سرعت تهیه می‌شود و شما همیشه یک نوشیدنی جذاب خواهید داشت.

پودر قهوه عربیکا

این قهوه بیشترین مصرف را در سطح جهان به خود اختصاص داده است‌. کیفیت بالایی که این محصول دارد باعث شده تا طرفداران زیادی را به خود جذب کند. قهوه‌خورهای حرفه‌ای بیشتر این نمونه را انتخاب می‌کنند‌. برای تهیه این قهوه می‌توانید از دستگاه‌های جدید استفاده کنید.

پودر قهوه ربوستا

این گونه از قهوه طعمی تلخ و قوی دارد به همین دلیل افراد با ذائقه خاص آن را انتخاب می‌کنند. افرادی که قهوه سنگین دوست دارند بیشتر این مدل را انتخاب می‌کنند‌. کافئین موجود در این قهوه گاهی دو برابر عربیکا است.

درجه و میزان پودر بودن قهوه برای هر مدل دستگاه به چه صورت است؟

قهوه به شکل‌های مختلف آسیاب می‌شود تا بتوانید داخل دستگاه‌ها و ابزارهای مختلف از آن استفاده کنید. تنظیم‌کردن سطوح مختلف آسیاب باعث شده تا پودر قهوه به صورت نرم و یا زبر باشد. در بیشتر دستگاه‌ها درجه آسیاب از ۱ تا ۱۰ مشخص می‌شود که ۱۰ بسیار درشت و ۱ بسیار ریز و نرم است. این درجه‌بندی بر اساس نوع دستگاه مشخص می‌شود. به عنوان مثال اگر قرار است قهوه را در موکاپات تهیه کنید سطح آسیاب باید درجه سه داشته باشد‌. پودر تهیه شده با این سایز به راحتی در موکاپات عصاره‌گیری شده و قهوه به سرعت آماده می‌شود. برای آماده کردن قهوه در دستگاه‌های نیمه صنعتی نیاز است تا دانه‌های قهوه با درجه ۲ آسیاب شوند‌.

در این شرایط بافت آنها نه خیلی زبر است و نه نرم. ریزشدن دانه‌های قهوه باعث شده تا کیفیت این نوشیدنی بیشتر شود.

اگر قصد تهیه قهوه در منزل را دارید باید ابتدا نوع دستگاه را مشخص کنید تا بتوانید بر اساس آن قهوه را آسیاب کنید.

اگر از فرنچ پرس استفاده می‌کنید دانه‌های قهوه باید با درشت‌ترین درجه آسیاب شوند. برای تهیه قهوه با تلخی بیشتر باید پودر قهوه دانه ریز باشد. قهوه اسپرسو هم نیاز به آسیاب ریز دارد تا قهوه غلظت بالایی پیدا کند‌.

سخن پایانی

پودر قهوه با درجه کیفی‌های مختلف تولید و بسته‌بندی می‌شود. در سایت دیسترو دانه و پودر قهوه به صورت کاملا خالص عرضه می‌شود. کیفیت بالای نوشیدنی بستگی به پودر قهوه دارد به گونه‌ای که هر چه خالص‌تر باشد عطر و طعم و غلظت قهوه بالاتر خواهد بود. روی هر بسته‌بندی نام قهوه نوشته شده تا شما بتوانید متناسب با ذائقه خود انتخاب را انجام دهید.

 هر پودر متناسب با نوع دستگاه دم‌آوری خریداری می‌شود تا شما بتوانید یک نوشیدنی خوش عطر و طعم و با غلظت بالا داشته باشید. خواص زیادی که پودر قهوه خالص دارد باعث شده تا این نوشیدنی پر طرفدار بیشتر از قبل مورد توجه قرار بگیرد. 

coffeebeans-icon

اگر عاشق دنیای قهوه هستید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره قهوه اسپرسو

ترکیب قهوه هایی که درصد بیشتر قهوه روبوستا دارند کافئین بالاتر و اسدیته کمتری نسبت به قهوه های با درصد بالای عربیکا دارند.

در صورتی که تمایل دارید بهترین طعم از هر نوع قهوه را داشته باشید، پیشنهاد می کنیم حتما از دستگاه مخصوص آن نوع پودر قهوه که در مطلب بالا توضیح دادیم، استفاده کنید.