دنیای قهوه

خرید قهوه اسپرسو

با خرید قهوه اسپرسو می‌توانید یک نوشیدنی دلپذیر برای روزهای خستگی خود داشته باشید. با ترکیب قهوه روبوستا و عربیکا می‌توانید یک طعم ویژه از اسپرسو داشته باشید. اسپرسو طعمی ملایم دارد؛ به همین دلیل برای افرادی که طعم تلخ را دوست ندارند بهترین انتخاب است‌.

غلظت این قهوه بالا بوده؛ بنابراین اگر شما به قهوه سنگین و غلیظ علاقه دارید می‌توانید این نمونه را انتخاب کنید. برای تهیه قهوه اسپرسو نیاز به دانه‌های خالص قهوه دارید تا بتوانید یک نوشیدنی غلیظ و پر کافئین داشته باشید. پودر قهوه اسپرسو ۱۰۰٪ عربیکا به صورت کاملا متنوع در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در این مطلب از سایت دیسترو این نوشیدنی پرطرفدار را به شما معرفی می‌کنیم.

cof-5

انواع پودر قهوه اسپرسو چیست؟

قهوه اسپرسو نمونه‌های مختلفی دارد و شما می‌توانید بر اساس ذائقه خود آنها را انتخاب کنید.

این قهوه ۴ نوع دارد که در اینجا آنها را معرفی می‌کنیم:

  1. ریسترتو: این نمونه در عصاره‌گیری اولیه برداشته می‌شود و یک شات کوچک اسپرسو است.
  2. سینگل شات: این قهوه یک شات ۲۸ میلی لیتری است.
  3. لانگو: لانگو یا همان لانگ شات یک شات یک و نیم اونس است‌
  4. دابل شات: این شات ۲ اونسی غلظت بالایی دارد. برای تهیه این نمونه از  پودر قهوه اسپرسو 80 عربیکا – 20 روبوستا میزان قهوه بیشتری مصرف می‌شود. 

طعم قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو طعم خاصی دارد و علاقه‌مندان به قهوه همیشه این طعم را دوست دارند چون به ذائقه آنها نزدیک است. نوع دانه قهوه و سطح آسیاب و برشته شدن و دمای آب و مدت زمان دم کشیدن قهوه همه در کیفیت و طعم آن تاثیر مستقیم دارند. طعم این نوشیدنی قوی و پر رنگ است چون خروجی قهوه از دستگاه غلظت بالایی دارد.

اسپرسو با طعم تلخ و شیرین تهیه می‌شود. متعادل بودن تلخی و شیرینی باعث شده تا مزه خاصی داشته باشد. قند طبیعی قهوه اسپرسو باعث شیرینی آن شده و روغن طبیعی موجود در دانه‌ها تلخی آن را به همراه دارد. اگر دانه قهوه 80 عربیکا – 20 روبوستا به خوبی دم کشیده باشد سطحی صاف و مخملی دارد و لایه‌ای ضخیم و کرم روی آن شکل می‌گیرد.

 طعم آجیل و شکلاتی قهوه اسپرسو طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. سطح بیشتری دانه‌های قهوه در بوجود آمدن این طعم تاثیر بسزایی دارد. قهوه اسپرسو تا زمانی که گرم است طعم ماندگاری دارد و وقتی سرد می‌شود طعم آن از بین می‌رود و تغییر می‌کند.

سطح آسیاب قهوه اسپرسو

نحوه آسیاب کردن پودر قهوه اسپرسو دیسترو در عطر و طعم و غلظت آن تاثیر بسزایی دارد. برای تهیه این قهوه دانه‌ها باید به خوبی ریز شوند تا عصاره آن‌ها گرفته شود. آسیاب دانه‌های قهوه توسط دستگاه باعث شده تا قهوه کیفیت بالایی داشته باشد. این نوشیدنی پر طرفدار برای آماده شدن به دانه‌های بسیار ریز و مداوم نیاز دارد.

دانه‌های قهوه اسپرسو باید نسبت به قهوه قطره‌ای ریزتر باشند. با آسیاب کردن آب داغ می‌تواند عطر و طعم قهوه را به خوبی استخراج کند. برای داشتن یک شات غلیظ با لایه ضخیم خامه‌ای نیاز است تا دانه‌های قهوه سایز ریزی داشته باشند. اگر قهوه بیش از اندازه ریز شود مسیر دستگاه را مسدود می‌کند؛ بدین ترتیب استخراج قهوه از دستگاه دشوار خواهد بود.

اگر سایز قهوه بیش از اندازه درشت باشد قهوه عطر و طعم و غلظت کافی را نخواهد داشت؛ از این رو اندازه قهوه آسیاب شده اهمیت زیادی دارد. دستگاه‌های حرفه‌ای با تنظیمات خاصی دانه‌های قهوه را آسیاب می‌کنند‌. اگر دانه قهوه ۱۰۰٪ عربیکا به خوبی برشته شده باشند بافت خشکی دارند و آسیاب کردن آنها راحت‌تر خواهد بود

نکات مهم برای خرید قهوه اسپرسو

برای خرید قهوه اسپرسو باید به نکات مهمی از جمله تازگی، کیفیت، تاریخ تولید و انقضا و مارک توجه زیادی کنید. برای خرید سایز مناسب قهوه باید به نوع دستگاه دم کنی توجه داشته باشید. تاریخ رست دانه‌های قهوه اسپرسو اهمیت زیادی دارند و شما باید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

 هر چه زمانی رست کمتر باشد نشان می‌دهد که قهوه تازه‌تر است و عطر و طعم بهتری هم دارد. برای داشتن قهوه اسپرسو باکیفیت نیاز است که تاریخ رست روی بسته‌بندی ۲ الی ۳ هفته باشد. خرید از فروشگاه‌های معتبر مهم است و باعث می‌شود تا شما همیشه محصولات تازه و باکیفیت را خریداری کنید.

سایت دیسترو با معرفی قهوه اسپرسو تازه و درجه یک توانسته به خوبی نیاز مصرف‌کنندگان را برطرف سازد. دانه و پودر قهوه با بسته‌بندی‌های مختلف ارائه می‌شود که هر کدام نرخ مختص به خود را دارند. نکته دیگری که در خرید قهوه اسپرسو باید به آن توجه کنید نوع قهوه است. روی بسته‌بندی نام و مشخصات کامل ثبت شده است.

سخن پایانی

قهوه اسپرسو به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار به بازار معرفی می‌شود و با عطر و طعم خوب خود توانسته تمام ذائقه‌ها را با خود همراه سازد. این محصول خواص زیادی دارد و می‌تواند انرژی تهلیل رفته بدن را جبران کند. قهوه اسپرسو در سایت دیسترو به صورت بسته‌بندی پلمپ به فروش می‌رسد و کیفیت بالایی هم دارد. علاقه‌مندان به دانه‌ یا پودر قهوه می‌توانند به راحتی خرید خود را انجام دهند. طعم ملایم این قهوه را همه دوست دارند به همین دلیل روزانه مصرف می‌شود.

اگر عاشق دنیای قهوه هستید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سوالات متداول درباره قهوه اسپرسو

در اسپرسو دابل شات ، دوقاشق قهوه استفاده می شود که باعث میشود طعم تلخ تری داشته باشد

کشورهایی نظیر برزیل ، کلمبیا ، کنیا به دلیل شرایط اب و هوایی ، خاک و روش های کاشت