دنیای قهوه

کالری انواع قهوه

کالری انواع قهوه

کدام قهوه کالری کم‌تری دارد؟

قهوه محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین نوشیدنی جهان است که در فرهنگ‌ها و کشورهای محتلف جایگاه خود را دارد و برای بسیاری از ما هم چیزی فراتر از نوشیدنی معمولی است. قهوه تبدیل به یک فرهنگ شده است و فرهنگ قهوه در زندگی انسان‌ها در سراسر جهان سایه انداخته و تاثیرش روز به روز هم بیشتر می‌شود. قهوه امروزه دیگر بهانه‌ای لذیذ و پرانرژی و پرخاصیت برای دورهمی و ملاقات با دوستان است. فرهنگ کافه‌نشینی از دیرباز تا کنون در همه جا رخنه کرده و همین فرهنگ قهوه و کافه‌نشینی عامل تغییرات بسیار بزرگ اجتماعی و سیاسی و ادبی و هنری بوده است.

قهوه دیسترو هم در این مدت توانسته با تهیه انواع پودر و دانه قهوه با بهترین کیفیت، جایگاه خود را بین عشاق قهوه پیدا کند و باکیفیت‌ترین و خالص‌ترین قهوه را به دست شما برساند. از قهوه دیسترو با اطمینان می‌توانید خرید کنید و روز خود را با قهوه دیسترو شادتر و پرانرژی‌تری سپری کنید.

قهوه و نوشیدن قهوه به عادت هرروزه بسیاری از ما تبدیل شده اما این سوال پیش می‌آید که در قهوه و دانه‌های قهوه چه میزان کالری وجود دارد. این سوال هنگامی جدی‌تر می‌شود که ما نسبت به سلامتی و کنترل وزن خود حساس باشیم و بخواهیم انتخابی سالم برای وعده‌های غذایی و سبک سالم زندگی داشته باشیم.

قهوه علاوه بر خاصیت‌هایی که دارد، حاوی ارزش غذایی هم است و درحالی که قهوه ساده هیچ کالری ندارد اما با افزودنی‌هایی مانند شیر و شکر و طعم‌دهنده‌های دیگر می‌تواند پر کالری هم شود.

بنابراین اگر به داشتن سبک زندگی سالم اهمیت می‌دهید یا میزان کالری مصرفی روزانه خود را حساب می‌کنید، توصیه می‌کنیم این مطلب را بخوانید و از میزان کالری انواع قهوه اطلاع پیدا کنید.

فهرست محتوایی درباره کدام قهوه کالری کمتری دارد؟

  • کالری قهوه ترک
  • کالری قهوه اسپرسو
  • کالری قهوه لاته
  • کالری قهوه فوری
  • کالری قهوه آمریکانو
  • کالری کاپوچینو
  • مطالب مرتبط به قهوه
  • سوالات متداول
کالری انواع قهوه
کالری انواع قهوه

کالری قهوه ترک

قهوه ترک یکی از محبوب‌ترین انواع قهوه در جهان است که به دلیل کافئین زیادی که دارد، یکی از پرمصرف‌ترین قهوه‌ها هم به حساب می‌آید. این نوع از قهوه بسیار ریزتر از قهوه‌های دیگر است و برای آماده کردن آن به قهوه‌جوش نیاز دارید. پودر قهوه و آب چیزهایی است که به آن نیاز دارید و اگر می‌خواهید کمی از میزات تلخی آن کم شود، می‌توانید شکر اضافه کنید.

یک فنجان قهوه ترک بدون شکر حاوی حدودا ۵ کالری و یک گرم چربی و ۱۱ گرم کربوهیدرات است. این نوشیدنی اغلب بدون شکر مصرف می‌شود و حاوی آب و پودر قهوه ترک است. اگر شکر به این نوع از قهوه اضافه شود، به نسبت میزان شکر، کالری بیشتری خواهد داشت اما در کل هر فنجان قهوه ترک به همراه شکر دارای ۸۶ کالری است. پس اگر نگران اضافه وزن هستید، می‌توانید با خیالی راحت قهوه ترک بدون شکر را مصرف کنید و از انرژی فوق‌العاده و کافئین زیاد آن لذت ببرید.

کالری قهوه اسپرسو

شاید اگر اسپرسو را محبوب‌ترین قهوه میان همه مردم جهان بدانیم، بیراه نباشد. ترکیبات اصلی این قهوه یک یا دو شات پودر قهوه به همراه آب است و نوشیدنی قوی و غنی به حساب می‌آید. ترکیب شیر بخارپز شده و کف شیر و شیر با اسپرسو، نوشیدنی‌های دیگر مانند آمریکانو، لاته و کاپوچینو را به وجود می‌آورد که هر کدام کالری متفاوتی دارند. نوشیدنی‌های بر پایه اسپرسو حاوی مقادیر متفاوتی از کالری هستند و همه چیز بستگی به این دارد که چه چیزی به شات اسپرسو خود اضافه کنید.
میزان کالری در هر فنجان قهوه اسپرسو خالص به حجم آن هم بستگی دارد اما در کل کالری اسپرسو بسیار اندک و تقریبا به میزان ۲ کالری است.
اگر به اسپرسو شیر یا شکر اضافه شود میزان کالری آن هم افزایش پیدا می‌کند برای مثال هر ۱۰۰ میلی‌لیتر شیر حدود ۷۰ الی ۶۰ کالری دارد و هر قاشق چای خوری شکر حدود ۲۰ الی ۲۵ کالری به اسپرسو اضافه می‌کند.
دیسترو توانسته بهترین دانه و پودر قهوه اسپرسو را تهیه و عرضه کند و اگر می‌‌خواهید از قهوه خود بدون نگرانی از اضافه وزن و میزان کالری آن لذت ببرید، حتما قهوه اسپرسو دیسترو را تهیه کنید.

کالری  قهوه لاته

قهوه لاته از دیگر انواع قهوه است که با اسپرسو درست می‌شود و امروزه تبدیل به یک هنر شده و طرفداران زیادی هم دارد.

قهوه لاته حاوی یک الی دو شات قهوه اسپرسو و شیر بخارپز شده است که یک لایه فوم نازک شیر روی قهوه را می‌پوشاند. یک لیوان قهوه لاته حدودا ۳۳۰ میلی‌لیتری همراه با شیر حدود ۲۱۰ کالری است اما این میزان از کالری بستگی زیادی هم به میزان شکر و میزان چربی شیر دارد و می‌توان برای کاهش کالری این قهوه، از شیر کم چرب یا شیر سویا استفاده کرد.

 کالری قهوه فوری

قهوه فوری به دلیل در دسترس بودن و سرعت آماده شدنش یکی از نوشیدنی‌های رایج و پرطرفدار است. این نوع از قهوه‌ها را در هر کجا و با یک لیوان آب‌جوش می‌توان درست کرد و مناسب زمان‌هایی است که وقت و وسایل کافی برای تهیه قهوه مورد نظر خود را ندارید. قهوه‌های فوری در دو نوع با شکر و بدون شکر در بازار موجود است و قهوه دیسترو هم هر دو نوع قهوه را تولید می‌کند.

قهوه فوری بدون شکر حاوی وقادیر کمی از کالری است و در هر ۱۰۰ گرم تنها ۲ الی ۴ کالری در این نوع از قهوه وجود دارد و از طرف دیگر کافئین آنها زیاد است. اما اگر قهوه فوری با شکر باشد، این میزان بیشتر است و به میزان ۸۰ الی ۱۵۰ کالری به ازای هر ساشه می‌رسد.

کالری قهوه آمریکانو

آمریکانو از دیگر انواع قهوه محبوب است که حاوی یک یا دو شات اسپسو و مقادیری آب جوش است. آمریکانو در اصل نسخه رقیق‌شده اسپرسو است و برای افرادی که طعم و اثر اسپرسو برایشان قوی است، مناسب به حساب می‌آید. این نوع از قهوه معمولا بدون شکر استفاده می شود و میزان کالری آن بستگی به حجم وترکیب قهوه و آب دارد. معمولا یک فنجان قهوه آمریکانو بدون شیر و هرگونه شیرین‌کننده حدود ۵ الی ۷ کالری دارد اما اگر شیر و شکر به آن اضافه شود، کالری آن می‌تواند تا ۱۷۰ کیلوکالری هم افزایش پیدا کند. برای کاهش میزان کالری آمریکانو می‌توانید از شیر کم‌چرب و شیر سویا استفاده کنید.

بنابراین قهوه آمریکانو هم در دسته قهوه‌هایی قرار می‌گیرد که می‌توان با خیال راحت در روز چند لیوان از آن را مصرف کرد و نگران افزایش وزن نبود.

کالری کاپوچینو

به هر کافه‌ای در جهان بروید، قطعا یکی از اجزای منو را کاپوچینو تشکیل می‌دهد. کاپوچینو قهوه‌ای است که نظر هر کسی را به خود جلب می‌کند و بسیار پرطرفدار است. کاپوچینو ترکیبی زیبا از اسپرسو، شیر گرم و کف شیر است که هر یه ماده به یک میزان در آن استفاده می‌شود.

یک لیوان کاپوچینو حدودا ۳۳۰ میلی‌لیتری و تهیه شده با شیر پرچرب ۱۳۰ الی ۱۵۰ کالری دارد این میزان از کالری به دلیل وجود شیر و شکر و کف شیر  است. برای کاهش کالری در کاپوچینو هم می‌توان از شیر سویا و شیر کم‌چرب و میزان کم‌تری از شکر استفاده کرد. در این صورت کالری کاپوچینو بدون شکر و شیر پرچرب به ۹۶ کیلوکالری می‌رسد
درست کردن کاپوجینو دردسرهای خودش را دارد و کاری راحت نیست اما دیسترو با تهیه پودر کاپوچینو فوری مشکلات آماده کردن آن را برای شما حل کرده و با تهیه این پودر می‌توانید به راحتی در خانه خود از این نوشیدنی پرانرژی لذت ببرید.

کالری انواع قهوه 3
coffeebeans-icon

اگر عاشق دنیای قهوه هستید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره کالری انواع قهوه

بله میزان کافئین در قهوه متفاوت است. قهوه سیاه، اسپرسو و ترک کافئین بیشتری نسبت به بقیه قهوه‌ها دارند و وجود کافئین باعث افزایش انرژی می‌شود و خاصیت آنتی‌اکسیدان دارد.

می‌توان از شیر کم‌چرب و شیر سویا استفاده و شکر را حذف کرد تا کالری آن کم شود.