دنیای قهوه

چرا قهوه عربیکا و قهوه روبوستا تفاوت قیمت دارند؟

تفاوت قیمت قهوه عربیکا و روبوستا

چرا قهوه عربیکا و قهوه روبوستا تفاوت قیمت دارند؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از علاقمندان به این نوشیدنی خوش طعم و پرخاصیت پیش بیاید. در حال حاضر قهوه عربیکا و قهوه روبوستا جزء پرمصرف‌ترین و محبوب‌ترین انواع قهوه در جهان به حساب می‌آیند که به دلیل طعم ویژه و وجود کافئین فراوان، توانسته‌اند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کنند.

برای بسیاری از خریداران قیمت این قهوه‌ها اهمیت دارد و آن‌ها ترجیح می‌دهند قبل از خرید از نرخ دقیق آن‌ها اطلاع پیدا کنند در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته و نکات کامل‌تری در مورد آن ارائه می‌کنیم.

مقایسه قهوه عربیکا و قهوه روبوستا

قهوه عربیکا و قهوه روبوستا دو نژاد مختلف از قهوه هستند که تمام دانه‌های قهوه موجود در جهان جزء یکی از این دو نژاد به حساب می‌آیند، قهوه عربیکا و قهوه روبوستا ممکن است با یکدیگر تفاوت‌های اساسی داشته باشند که در ادامه به مقایسه تفاوت این دو نوع قهوه می‌پردازیم:

  • تلخی دانه‌های روبوستا نسبت به عربیکا بیشتر است.
  • میزان کافئین موجود در قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا بالاتر است.
  • از نظر ظاهری دانه‌های قهوه عربیکا اندازه‌ای بزرگتر و طولانی‌تر نسبت به دانه قهوه روبوستا دارند.
  • انواع قهوه‌ای عربیکا معمولاً شکلی بیضی با انحنای جزئی دارد اما دانه قهوه‌ روبوستا بیشتر دایره‌ای یا استوانه‌ای شکل است.
  • از نظر رنگ، قهوه عربیکا رنگی روشن‌تر نسبت به قهوه روبوستا دارد.

کیفیت قهوه عربیکا بالاتر است یا قهوه روبوستا؟

اگر به مصرف قهوه علاقه دارید بهتر است از میزان کیفیت قهوه روبوستا و قهوه عربیکا اطلاع پیدا کرده تا بتوانید بهترین نوع آن را خریداری کنید. کیفیت قهوه به عوامل متنوع‌تری از نژاد قهوه بستگی دارد. میزان قند و چربی موجود در قهوه عربیکا نسبت به روبوستا بیشتر است به صورتی که عربیکا ۶۰٪ چربی داشته و غلظت قند آن نیز دو برابر روبوستا است. در مقابل میزان کافئین موجود در قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا بیشتر است و طعم تلخی آن نیز زیادتر است اما عربیکا طعمی رو به ترشی داشته و بسیاری از علاقمندان به قهوه، آن را بیشتر می‌پسندند.

تفاوت قیمت قهوه عربیکا و قهوه روبوستا

انواع قهوه از جمله قهوه اسپرسو، قهوه عربیکا و قهوه روبوستا دارای تفاوت‌های قیمت مختلفی با یکدیگر هستند که شما می‌توانید قبل از خرید، از قیمت دقیق آن‌ها اطلاع پیدا کرده و سپس اقدام به خرید این محصول کنید. در حال حاضر قیمت قهوه عربیکا نسبت به قهوه‌های دیگر مانند روبوستا مقدار بیشتری بوده و برای خرید آن باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. قهوه عربیکا با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد چون شرایط کاشت و نگهداری قهوه عربیکا بسیار سخت‌تر است و معمولاً در ارتفاعات بالا رشد می‌کند به همین دلیل قیمت بیشتری نسبت به دیگر انواع قهوه در جهان دارد.

بنا به ذائقه و سلیقه‌تان، قهوه دیسترو را به صورت پودر یا دانه انتخاب کرده، مستقیم از سایت دیسترو سفارش دهید و با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

اهمیت شناخت انواع قهوه عربیکا و قهوه روبوستا

انواع قهوه بر اساس گونه‌های آن شناخته می‌شود و می‌توان آن‌ها را بر اساس ارزش غذایی، تفاوت طعم و قیمت طبقه‌بندی کرد.

در حال حاضر قهوه عربیکا در مقایسه با قهوه روبوستا از قیمت بیشتری برخوردار است، این قهوه طعم غلیظ‌تری داشته و معمولاً برای علاقمندان به قهوه گزینه منحصر به فرد و ایده‌آلی به حساب می‌آید.

علاوه بر این، به دلیل طعم مناسب و تلخی استاندارد، آزار دهنده نیست و شما می‌توانید با اطمینان فراوان از آن استفاده کنید. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که هر کدام از گونه‌های قهوه طرفداران خاص خود را داشته و افراد با سلیقه مختلف، اقدام به خرید و مصرف هر کدام از آن‌ها می‌کنند.

تفاوت قیمت قهوه عربیکا و روبوستا
coffeebeans-icon

اگر عاشق دنیای قهوه هستید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره قهوه اسپرسو

قهوه نوشیدنی رایجی است که از دانه‌های بو داده و آسیاب شده گیاه قهوه بدست می‌آید اما اسپرسو به روش عصاره‌گیری و دم‌آوری قهوه گفته می‌شود که چکیده‌اش، نوعی قهوه‌ی غلیظ با عطری قوی و درصد بالایی از کافئین را دارد. 

در حال حاضر قیمت قهوه عربیکا نسبت به قهوه‌های دیگر مانند روبوستا بیشتر است و برای خرید آن باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.