دستان ماهر

طرز تهیه کارامل ماکیاتو با قهوه اسپرسو در خانه

طرز تهیه کارامل ماکیاتو با قهوه اسپرسو در خانه
طرز تهیه کارامل ماکیاتو با قهوه اسپرسو در خانه

کارامل ماکیاتو چیست؟

ماکیاتو نوشیدنی بر پایه اسپرسو با ترکیب شیر است. حالا اگر سس کارامل فرمند را به ترکیب قهوه اسپرسو و شیر اضافه کنید، کارامل ماکیاتو خوشمزه خواهید داشت.

کارامل ماکیاتو

یک شات اسپرسو، شیر زده شده با سس کارامل فرمند همه چیزیست که برای طرز تهیه کارامل ماکیاتو خوشمزه نیاز دارید. کارامل ماکیاتو معمولا در لیوان سرو می‌شود و با شکلات تزئین می‌شود.

مواد لازم برای طرز تهیه کارامل ماکیاتو

قهوه اسپرسو دیسترو .................... 1 شات

سس کارامل فرمند .........................3 قاشق غذاخوری

شیر پرچرب..................................... 2/1 پیمانه

مراحل طرز تهیه کارامل ماکیاتو

قدم اول

برای تهیه کارامل ماکیاتو کافی شاپی ابتدای کار لیوان سرو را انتخاب کنید، حالا سس کارامل فرمند را ته لیوان بریزید برای اینکه کار سریع‌تر پیش برود و نتیجه هم دلخواه باشد پیشنهاد می‌کنیم از سس کارامل فرمند استفاده کنید. در ادامه شیر را درون یک شیر جوش مناسب بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید.

قدم دوم

درست کردن قهوه با‌کیفیت علاوه‌بر مهارت دستان شما به انتخاب شما هم بستگی دارد. پودر قهوه اسپرسو میکس دیسترو، اسیدیته و تلخی مناسبی دارد، کف دلنشینی می‌سازد و با بادی متوسط، قهوه‌ای خوش‌طعم را خواهید داشت. حالا قهوه اسپرسو را با موکاپات یا اسپرسو‌ساز آماده کنید. 

قدم سوم

بعد از اینکه شیر گرم شد. دقت کنید شیر به جوش نیاید بلکه در حد گرم شدن کافی است. در ادامه شیر گرم را درون فرنج پرس یا فومر بریزید. حالا شیر را بزنیم تا فوم شیر درست شود. اگر فرنچ پرس ندارید، می‌توانید از همزدن برقی یا همزن دستی استفاده کنید.

بعد از گرم کردن، شیر را با استفاده از همزن به صورت رفت و برگشتی هم‌بزنید. اگر دستگاه اسپرسو ساز دارید؛ کافیست شیر سرد را درون پیچر بریزید و بعد با نازل دستگاه اسپرسوساز شیر را بزنید تا شیر کف کند و فوم شکل بگیرد.

قدم چهارم

حالا شیر را در دو مرحله داخل لیوان سرو بریزید، ابتدا فوم شیر را روی لایه سس کارامل درون لیوان بریزید و بعد باقی شیر را اضافه کنید. حالا قهوه‌‌ای را که از قبل آماده کردید و آرام آرام درون لیوان بریزید. این مرحله را به آرامی انجام دهید. 

اگر توی هوای گرم تابستانی به فکر درست کردن کارامل ماکیاتو افتادید، آیس کارامل ماکیاتو پیشنهاد ماست. در فنجان سروتان یخ، شیر سرد و اسپرسو را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود در نهایت سس کارامل فرمند را روی آن بریزید.

سئوالات متداول درباره کارامل ماکیاتو

یک شات اسپرسو، شیر زده‌شده و سس کارامل فرمند همه چیزی که برای یک کارامل ماکیاتو خوشمزه نیاز دارید.

کارامل ماکیاتو و لاته هر دو نوشیدنی‌های بر پایه قهوه هستند، اما تفاوت‌هایی در طرز تهیه کارامل ماکیاتو با لاته وجود دارد.

لاته شامل یک شات قهوه اسپرسو و شیر داغ است، در حالی که کارامل ماکیاتو شامل یک شات قهوه اسپرسو، شیر داغ زده شده و کارامل است. همچنین، لاته به طور کلی دارای طعم شیر و قهوه است، در حالی که کارامل ماکیاتو دارای طعم شیر، قهوه و کارامل است.

نوشته های مشابه